Upečte psovi sušenky, díky nimž mu nebude při cestování špatně

0

Pokud se rozhodnete cestovat se svým psím čtyřnohým přítelem, musíte se řádně obrnit před samotnou cestou. Mnozí pejsci nesnáší vůbec dobře cestování, někteří dokonce proti cestování rapidně protestují ještě před samotnou cestou. To nejlepší, co může majitel pejska udělat, je mu koupit buď klec do kufru nebo případně přepravní box na zadní sedačku auta. Nezapomínejte ale, že pejska, který s vámi jede ve voze a nesedí vzadu v kufru, musíte uvázat, aby vám v případě leknutí nevletěl pod volant a neznepříjemnil vám tak řízení. Kromě toho můžete udělat ještě jednu věc, a sice pejskovi napéct speciální sušenky. 

Pokud právě váš pejsek nesnáší jízdu autem nebo jiné podobné cestování, doporučujeme mu na cestu upéct sušenky. Ideální je, aby si pejsek sušenky snědl před cestou, ale ne těsně před cestou, aby se mu neudělalo špatně.  

Sušenky, na něž vám níže píšeme recept, jsou unikátní v tom, že harmonizují trávení, zklidňují zažívání a také tlumí nevolnosti. Pro pejska tak nebude cestování v autě jen synonymem špatného pocitu v žaludku.  

Co budu na sušenky potřebovat? 

Sušenky se vyrábí ze zhruba 250 gramů celozrnné špaldové mouky, k níž přidáte lžičku jedlé sody a lžíci mletého zázvoru. Přidejte čajovou lžičku anýzu a také jedno vajíčko, k tomu tři velké lžíce medu. Unikátní složkou je kefír, kterého přidáte zhruba 200 mililitrů, k tomu dvě lžíce oleje a kousek zázvoru.  

Jak probíhá pečení?  

Peče se zhruba osm až deset minut, a to na 180 stupňů Celsia. Sušenky udělejte do tvaru bochánku, jehož velikost bude pejskovi vyhovovat. Nezapomínejte – pejskovi je nikdy nedávejte teplé! I jim se může udělat špatně jako lidem, když zkonzumují příliš teplé sušenky.  

Jak jsme zmínili, pejskovi podávejte sušenky před cestou, ale ne těsně před cestou, ať se mu neudělá nevolno. Pejsci by těsně před cestou rozhodně neměli jíst.

About Author

Leave A Reply