Vánoce s kočkami. Pozor na výzdobu i vánoční stromeček

0

Kočky, to je kapitola sama o sobě, kterou si musí prostudovat všichni vášniví majitelé a chovatelé koček. V současné době jsou kočky poměrně populární, velmi často se pořizují do rodinných domácností. Bohužel musíme říct, že kočky nejsou tak věrní společníci jako pejskové. Kočky jsou svobodní tvorové, kteří nevydrží celé dny ležet na pohovce, ale potřebují cítit, že jsou volné. Teprve pak si budou cenit toho, že mají, kam se vrátit. V zimě se však jejich chování dá popsat zcela jinak. V zimě by na pohovce vydržely i celé dlouhé dny či noci, a to z toho důvodu, že se jedná o teplomilné tvory, kteří nemají zimu zrovna v lásce.  

Se zimou se pojí nejen mnohá nebezpečí, ale také se se zimou pojí vánoční svátky. I když tomu málokterý majitel koček chce věřit, kočky ani vánoční svátky nemají zrovna v lásce. Jsou taktéž plné nebezpečí, kterým kočka sama neumí moc čelit.  

Jak zvládnout s kočkou vánoční svátky 

V případě, že chcete na vánoční svátky odjet mimo domov, rozhodně s sebou kočky netahejte. Tím je totiž vystavujete stresu, který je pro kočky opravdu zabijákem. Kočka nemá v lásce neustálé převozy, stejně tak nemá ráda, když musí chodit neustále z tepla do zimy a obráceně. Raději ji svěřte do rukou blízkým nebo rodině, případně jí najděte chůvu, je to pro ni opravdu mnohem lepší alternativa.  

Pozor na vánoční stromeček 

Obrovskou hrozbou pro kočky během vánočních svátků je vánoční stromeček. Kočka by se k němu neměla dostat, jinak ho může shodit nebo si sama může jinak ublížit. Ideální je stromeček připevnit a kočce znemožnit příchod k němu. Jinak se taky může stát, že nepořádek bude váš neustálý problém.  

Slavte Silvestra opatrně 

Důležité je také poznamenat to, že stejně jako psi, tak i kočky nemají v lásce silvestrovskou noc. Je to pro ně synonymem neklidu a strachu. Pokud se tedy chystáte na bujaré oslavy Silvestra, doporučujeme vám raději se přemístit mimo dosah kočky nebo ji případně opět svěřte do rukou hlídací služby.

About Author

Leave A Reply