Vše o chovu kudlanky

0

Chovat pejsky nebo kočky, to už je zkrátka nudné. Lidé dnes hledají daleko atraktivnější mazlíčky, s nimiž se můžou chlubit široko, daleko. Mezi nejatraktivnějšími mazlíčky najdeme rozhodně kudlanky, z nichž jde obrovský respekt stejně jako z hadů nebo pavouků. I když jsou kudlanky ne zrovna krásná stvoření, mnozí lidé v nich našli svého přítele a chovají je u sebe doma. Chov kudlanky je samozřejmě v mnohých směrech skvělý, například kudlanka potřebuje jen minimálně místa. Navíc ji nemusíte ochočovat jako pejska ani ji nemusíte učit chodit na záchod, jako to učíte kočku. 

Kudlanky jsou od pradávna považovány za velice záhadné stvoření, které budí respekt. Samotný vzhled je pro mnohé strašlivý, pro jiné je velice zajímavý. Stejně jako chameleon se mohou ukrýt před svými nepřáteli, neukrývají se však tak, že mění svou barvu, ale zkrátka jen působí jako větev – to je jejich kouzlo, to je jejich maska, který je chrání před vnějším nebezpečným světem.  

Kudlanky jsou v mnohých směrech opravdu nenáročné. Ke svému spokojenému životu potřebují jen a pouze malé obydlí.  

Jak by mělo vypadat terárium pro kudlanku? 

Jak jsme zmínili, kudlanky jsou poměrně nenáročné a ke svému spokojenému životu potřebují minimum místa. Nádoba či terárium by mělo zhruba třikrát převyšovat výšku kudlanky. Nemusí být nějak extra široké, jen výška zde hraje roli. Samozřejmě i terárium pro kudlanku musí být nahoře zavřené, aby neutekla. Víčko však musí dobře propouštět vzduch.  

Aby byla kudlanka spokojená, potřebuje dostatečné množství větviček, kterými vylepšíte její obydlí. Co se týče teploty, ta by se měla pohybovat kolem pětadvaceti stupňů Celsia.  

Upozornění pro chovatele kudlanek: 

Jestliže se do takřka neviditelných mazlíčků doslova zamilujete a rozhodnete se je chovat ve větším množství, doporučujeme je chovat odděleně. Kudlanky jsou zvyklé na to, že mohou sníst všechno, co se hýbe, nezáleží jim na tom, jestli jsou to jejich příbuzní či nikoliv.

About Author

Leave A Reply