Co všechno ovlivňuje zdraví pejska v zimě?

0

Pejsek je nejčastější domácí mazlíček, kterého doma chováme. Nemůžeme se tomu divit, přece jen je to tvor známý pro svou oddanost a lásku. V současné době, kdy venku vládne zima, však pejsek trpí, respektive trpí jeho zdraví. V případě, že chcete pejska ochránit před vlivy zimy, doporučujeme se informovat o tom, co pejskovo zdraví v zimě oslabuje, co pejskovo zdraví v zimě zkouší.  

Mnozí lidé si myslí, že když je pejsek opatřený huňatou srstí, nemůže ho zima nijak překvapit, jenže není to tak úplně pravda. Zima je pro pejsky poměrně těžké období, kdy trpí zejména jejich packy, jež jsou mnohem náchylnější ke zraněním nebo případně k popraskání.  

Podívejme se na to, co všechno ovlivňuje pejskovo zdraví během zimy. Případně jednotlivým věcem zkusme předcházet nebo před nimi buďme na pozoru.  

Má váš pejsek kvalitní boudu? 

Jednou z otázek je, jestli má váš pejsek kvalitní boudu. Právě kvalita boudy se podílí na tom, jak pejsek zvládne letošní zimu. V případě, že jsou úporné mrazy a pes tráví drtivou většinu svého času venku, bez kvalitní zateplené boudy se neobejde. Bouda by měla být odizolovaná, ideální je bouda s vchodem, skrz něj dovnitř nefouká.  

Pozor na posypy 

Zdraví pejska mohou ovlivňovat také posypy, a to konkrétně třeba kamenná sůl, kterou jsou posypány všechny silnice. Lidé si kamennou sůl ani neuvědomují, nijak lidem neškodí, ale pro psy je to doslova zabiják. Kamenná sůl je velmi nebezpečná až jedovatá. Pro psy je kamenná sůl, stejně jako nemrznoucí směs lákadlem, sladce voní, sladce chutná, ale jak jsme zmínili, je to nebezpečí, které je jedovaté.  

I jídlo a pití má dopad na psí zdraví 

Během zimy pejsci nejen, že málo jedí, ale také málo pijí. Musíte proto pejsky kontrolovat, kontrolujte jejich pravidelné pokrmy a pravidelný pitný režim. Uvědomte si, že sníh nikdy nemůže nahradit vodu, jen způsobuje žaludeční potíže.

About Author

Leave A Reply