Zánět plic může trápit i plazy. Co zánět plic způsobuje?

0

Chov hadů – to je aktuální nejoblíbenější koníček, k němuž se sklání čím dál více lidí. V současné době se lidé neschylují jen k chovu chameleonů nebo jiných ještěrů, ale také si nachází zalíbení v chovu hadů, kteří jsou směsicí adrenalinu, nebezpečí a napětí. Přece jen když chováte jedovatého hada nebo hada, který vás může zabít rychlostí blesku, jedná se o nebezpečný koníček, ovšem právě proto je chov hadů tak oblíbený. 

V současné době majitelů hadů přibývá. Bohužel málokterý majitel si uvědomuje, že hadi jsou jen tvorové a i oni mohou trpět mnohými nemocemi. K těm nejčastějším se bohužel řadí i zánět plic.  

Zánět plic je onemocnění, které se rychle rozvíjí. K rozvoji onemocnění přispívají špatné, nevhodné hygienické podmínky v chovu. Nejčastěji jsou na vině nízké teploty a naopak vysoká vlhkost vzduchu, dalším důvodem vzniku nemoci může být i nevhodná výživa nebo výskyt takzvaných ektoparazitů. Pokud se do toho všeho přimíchá stres, nemůžeme se divit tomu, že zánět plic je tak nebezpečné onemocnění.  

Vznikají infekce 

Když se střetne nevhodné prostředí se stresem a zánět plic se významně rozšíří, bohužel může dojít ke vzniku infekcí.  

Jaké infekce vznikají nejčastěji? 

Zánět plic je nebezpečné onemocnění, a to především z toho důvodu, že vznikají zmiňované infekce. Původci infekcí mohou být různí. Mohou vzniknout infekce způsobené viry, také se mohou vyskytnout infekce vzniklé mykoplazmaty. Infekce způsobená mykoplazmaty se však objevuje nejčastěji u želv.  

Infekce však mohou mít na starosti také plísně, které se objevují u plazů, jež mají sníženou obranyschopnost a kteří jsou neustále ve stresu. Vyskytnout se mohou taktéž bakteriální infekce, o nichž vznikly i mnohé publikace, které by si rozhodně měli přečíst chovatelé, jejichž mazlíčci aktuálně trpí bakteriální infekcí ve spojitosti se zánětem plic.

About Author

Leave A Reply