Zima a pes. Jak mu pomoct si zvyknout na zimu

0

Zima. To je roční období, které nemají v lásce mnozí lidé, ale také ani mnohá zvířata. Například pejsci a kočky – to jsou teplomilná zvířata, kterým sice zima nevadí, ale nemají ji zrovna dvakrát v lásce. Zima je dokonce i pro zvířata velmi nebezpečná, kočky třeba trápí omrzliny a pejsky popraskané pacičky. Pokud jste majitelem zrovna pejska, poradíme vám, jak s ním přečkat zimu, jak mu případně pomoct si na zimu zvyknout. Opravdu to není nic těžkého, stačí být obezřetní a informovaní. 

Samozřejmě vždy záleží na tom, jaké plemeno pejska máte doma. Některá psí plemena jsou pro zimu jako dělaná, jiná jsou spíše bytový typ. Obecně platí, že psi, jako jsou husky nebo němečtí ovčáci, snáší zimu lépe, jelikož se pyšní dlouhou a tlustou srstí, stejně tak bernardýn má dobrou konstituci. Jsou však i taková plemena, která nejsou pro zimu jako dělaná, jsou to psi s tenčí srstí, tedy například čivavy, taktéž chrti, kteří by měli nosit nějaké oblečky – takzvané pokrývky srsti.  

Pes v zimě 

Jak jsme zmínili, jelikož je pes teplomilné stvoření, zimu sice snese, ale je dobré mu s tím pomoct. Například po procházce byste pejska měli vždy osušit. Ať už pejska pustíte do výběhu nebo k sobě domů, vždy by měl být po procházce osušen, jelikož mokrá, vlhká srst chladí a není zrovna příjemná v tomto ročním období, které venku zrovna panuje.  

Pokud s pejskem jdete na procházku, doporučujeme si dávat pozor na zamrzlé plochy. Přece jen mnohé zamrzlé plochy nejsou zamrzlé pevně, pejsek se může leknout, led si zarazit do pacičky. V případě pohybu na rybníku je nutné si uvědomit, že i rybník není všude zamrzlý stejně – dávejte tedy dobrý pozor, ať se pejsek neponoří do vody.  

Pozor na teplo rodinného krbu 

Člověk si říká, že na teple rodinného krbu není nic špatného, ale není to tak úplně pravda. Pro pejska to může být poměrně nebezpečné, ostatně i pro člověka je teplo rodinného krbu někdy nebezpečné. Psa tedy v domě vždy hlídejte, zejména ho hlídejte tehdy, kdy se ochomýtá kolem krbu, topení nebo kolem svíčky.

About Author

Leave A Reply