Zvláštní kočičí chování může poukazovat na celou řadu nemocí. Jakých symptomů si všímat?

0

Kočka je velmi zvláštní stvoření. Jednoznačně se jedná o domácího mazlíčka, kterého si do svých domácností pořizujeme nejčastěji. Mnozí lidé mají kočku za nespolehlivé, nevěrné stvoření, jenže opak je pravdou. Kočka je velice věrné stvoření, které vám dá dostatečnou porci lásky, jakou jí dáváte také. Jen se jedná o krapet odtažité stvoření, které potřebuje čas na to, aby se s vámi skamarádilo. Kočka je však velice inteligentní stvoření a jako jedno z mála zvířat dokáže říct, že s ní není něco v nepořádku. Mnohá zvířata vnitřně trpí a nedávají na sobě znát nic, nepoznáte na nich, že je něco trápí nebo bolí. Kočky se však začnou chovat zvláštně.  

Každý majitel kočky by si své kočky měl všímat. Právě díky pozornosti můžete odhalit mnohé závažné onemocnění, které kočku trápí, ale které navenek nejdou vidět. Kočky se začnou chovat zvláštně a my vám prozradíme, jaké konkrétní chování nebrat a lehkou váhu.  

  • Když kočka nejí tak, jak obvykle

Říkáte si, že asi nemá hlad, že asi ulovila venku myš a další krmivo už zkrátka nezvládne. Jenže nejedení může mít i jiný důvod. Důvodem můžou být vážné zdravotní problémy. Pokud tedy kočka nejí tak, jako jídává obvykle, raději vyhledejte odbornou veterinární pomoc.  

  • Zvýšení apetitu

Naopak i zvýšení apetitu může být příznak nemoci. Zvýšená chuť k jídlu může být způsobená nadměrnou aktivitou štítné žlázy, může se také jednat o diabetes nebo případně o onemocnění střev, proto také nepodceňujte toto zvláštní chování a raději také kočku vezměte k veterinárnímu lékaři.  

  • Nadměrné olizování

Kočky jsou sice samy o sobě čistotná stvoření, ovšem čeho je moc, toho je příliš. Když se kočky nadmíru olizují, mohou je trápit kožní potíže. Stejně tak je jistým příznakem i tahání se za chlupy nebo strupy, které se na kůži kočky objeví. Příznakem kožního onemocnění je také nadmíru mastná srst, kterou pokrývají lupy.

About Author

Leave A Reply